Handbalistii cehi au condus Argentina de sapte goluri, dar au egalat doar

La sfârșitul lunii decembrie, ambii jucători au pierdut atât turneul preliminar din Polonia cu România, cât și Japonia, iar săptămâna trecută au eșuat pe parcursul organizatorului Campionatului Mondial din Germania. va începe la Campionatul Mondial, echipa națională a început bine și a dominat 40 de minute. Echipele s-au deplasat la jumătatea timpului cu un avantaj de 13:10 și un șir de patru goluri după ce schimbarea părților a sărit la șapte goluri. experiență internațională. Chiar și la 55 de ani.Echipa gazdă a păstrat avantajul cu 4 goluri, dar la sfârșitul avantajului a început să scadă considerabil. portarul Galia. În ultimele două minute, argentinienii au folosit jocul de putere pentru a compensa cel de-al șaptelea scor al lui Sebastian Simonet.

„A fost o dramă. Astăzi am vrut să câștigăm și nu am reușit. Am condus o diferență destul de mare și apoi am lăsat toți jucătorii să joace. Pentru noi a fost doar un test, am vrut să îl încercăm chiar și în aceste momente. Atunci nu am reușit un pic.Am ajuns la patru, am jucat în slăbiciune, iar adversarii au reușit să se echilibreze ”, a spus Filip într-un comunicat de presă. lucruri, mai ales în prima jumătate. Atunci a fost un pic întâmplător, apărarea nu a fost la fel de agresivă ca în primele 40 de minute. Pentru noi, jucătorii tineri sunt cei pe care putem conta în viitor.Avem alți trei reprezentanți ai tineretului aici și este ideal să se poată implica într-un astfel de meci ”, a adăugat antrenorul. Echipa cehă nu se va mai întâlni înainte de primăvara calificării europene, care a început cu două victorii. „A fost un meci câștigat și asta nu trebuie să se întâmple în calificări. Fiecare punct va decide “, a spus Galia.